Toca Championship Racing (1997)

Az bilinen bir Codemasters Oyunu

Codemarsters firmasını bilmeyen yarış oyunu tutkunu azdır. Özellikle Colin Mcrae Rally serisi ile gönüllerde taht kuran ve daha sonra dev bir oyun stüdyosuna dönüşen şirketin daha az bilinen bir erken dönem oyunu ile karşınızdayız. British Touring Car Championship araçlarını ve pistlerini esas alan ve lisanslı bir oyun olan Toca Championship Racing, Britanya’da oldukça popüler olan pist şampiyonasını PC ekranlarımıza taşıyor.

Oyunda toplam 9 pistte, Honda Accord, Nissan Primera, Ford Mondeo, Renault Laguna gibi araçlar ile yarışabiliyorsunuz. Need For Speed tarzı lüks araçlar ya da egzotik lokasyonlar beklemeyin. Tüm pistler İngiltere’de ve yukarıda belirttiğim British Touring Car şampiyonasına dahil araçlar ile yarışabiliyorsunuz. Codemasters, pistleri olabildiğince gerçeğe yakın modellemek için gelinden geleni yapmış.

Zor bir oyun

Oyunun oldukça zor olduğunu belirtmeliyim. Rakipleriniz size kan kusturmak için ellerinden geleni yapıyor, sadece 2 yarışta bir save alabiliyorsunuz, en ufak bir hatada geriye düşüyorsunuz ve tam kapsamlı bir şampiyona 24 yarıştan oluşuyor. Dolayısıyla oyunun simülasyon tarzı sürüş sevenler için hardcore bir seçenek olduğunu eklemem lazım. Oyunda araçlar görsel olarak oldukça gerçekçi hasarlar alabiliyor, 1997 senesi için harika bir kokpit kamerası mevcut ve grafikler bugün dahi türün sevenleri için oynanabilir görünüyor.

Bu tarz zorlu yarış oyunlarını seviyorsanız, Toca Championship Racing hoşunuza gidecektir. Fakat simülasyon tarzı sürüş dinamikleri ile arcade tarzı save ve şampiyona ilerleme sisteminin harmanı benim pek hoşuma gitmedi. Aşağıdaki linkten oyunu indirebilirsiniz.

Toca Championship Racing İNDİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.