Test Drive 5 (1998)

Test Drive 5

Buyrun test sürüşüne

Accolade ve Pitbull Syndicate işbirliği ile yayınlanan yarış oyunları serisinin 5 numaralı versiyonu ile karşınızdayız. Daha önce sitemizde Need For Speed serisinin 1990’lardaki bir diğer rakibi Test Drive 4 oyununu incelemiş ve paylaşmıştık. Bu sefer daha iyi grafikler ve ses efektleri ile karşımıza çıkan Test Drive 5 ile karşınızdayız. Yaklaşık 40 araba ve 19 pist içeren oyun, dönemindeki  yarış oyunları ile nicelik olarak yarışmakta herhangi bir sorun yaşamıyor. Oyundaki pistlerin bazıları Test Drive 4 pistlerinin aynısı ve doğrudan bu oyuna geliştirilmiş grafikler ile adapte edilmiş. Bu oyun için bir eksi.

Oyundaki pistlerin her biri bulundukları coğrafyaya bağlı olarak pek çok farklı unsur içeriyorlar. Bu açıdan bir zenginlik olduğu söylenebilir. Oyunun en büyük eksisi, serinin önceki oyunlarında da olduğu gibi herhangi bir çarpışma / fizik sistemi içermemesi. Araçların hasarlı görünmemesi, Need For Speed serisinde de gördüğümüz ve anladığımız bir unsur. Test Drive serisinde ise arcade ruhu iyice belirginleşiyor ve 300km/s hızla yaşadığınız bir çarpışmadan sonra aracınız bir kaç saniye içinde dört teker üstünde ve yarış yönünde hazır oluyor. Oyunun simülasyon iddiası olmasa da, bu arcade ruhunu iyice ön plana çıkarıyor ve simülasyon severleri uzak tutmak için yeterli oluyor.

Test Drive 5, türü sevenler için kaliteli bir nostalji malzemesi olarak iş görecektir. Dönemi için dahi en üst seviye olmayan grafikleri ve çarpışma fizikleri bazı oyuncuları üzebilir fakat diğer pek çok yaşlı oyuncu için önemli deneyimler ve hatıralar içeren bir yapım. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar.

Test Drive 5 İNDİR

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.