Sports Car GT (1999)

Ülkemizde yarış kültürü genellikle Formula 1, WRC ya da MotoGP gibi popüler organizasyonlardan ibaret olsa da, yurtdışında ilgi çeken çok daha farklı pist şampiyonaları da mevcut. GT yarışları da bunlardan biri. Image Space Incorporated tarafından geliştirilen Sports Car GT, oldukça underrated bir oyun. Daha sonra EA tarafından lisansı alınan F1 oyunları için de motor ve oynanış olarak temel teşkil eden oyunda, lisanslı arabalarda ve pistlerde, simülasyon seviyesinde kapışmalar yapabilir, uzunluğu 2 saati bulan gündüz ve gece yarışlarında, çok farklı hava koşullarında rakiplerinizle kapışabilirsiniz.

Oyun dönemi için harika grafikler, sesler, çok iyi modellenmiş gerçek pistler ve rekabetçi bir yapay zeka içeriyor. En ufak bir hatada kendinizi sonuncu bulmanız olası. Zorluk ayarlarını yüksek seviyelere getirirseniz yarış süreleri 2 saate kadar sürebiliyor ve pit stop, lastik yenileme, yakıt alma gibi durumlar ile karşılaşıyorsunuz. Bu da gerçekçiliği oldukça yükseltiyor. Ülkemizde oldukça az bilinen bir oyun olan Sports Car GT’yi, bir pedal/direksiyon seti ile çok daha fazla zevk alarak oynayabilirsiniz. Araç fizikleri oldukça gerçekçi bir şekilde dijital ortama aktarılmış. Hatalı bir fren, viraj çizgisini kaçırma ya da rakipler ile gereksiz yere sürtüşme sizi şampiyonada oldukça gerilere düşürebilir.

Simülasyon ve pist yarışlarını sevenler için Sports Car GT harika bir seçenek. Eski sistemlerde de stabil olarak çalışıyor. EA’ın bu az bilinen yarış oyununu abandonware olarak aşağıdaki linkten ISO formatında indirebilirsiniz.

İyi oyunlar

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.