Need For Speed Underground (2003)

Need For Speed Underground

Hız ihtiyacı yine had safhada!

Electronic Arts‘ın yüksek adrenalinli yarış oyunları markası Need For Speed, 1990’lar boyunca pek çok rakiple kapışmasına rağmen yarış oyunları denilince akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başardı. Biz de serinin ikinci ve üçüncü oyunu ile Porsche özel oyununu web sitemizde daha önce inceledik ve paylaştık. Bu sefer ise serinin 2003’te çıkan ve sokak yarışlarına odaklanan yeni bir üyesi ile karşınızdayız : Need For Speed Underground. Amatör bir sokak yarışçısı olarak başladığınız kariyerinizde, diğer yarışçılara meydan okuyarak yükseldiğiniz ve ünlü bir yeraltı yarışçısı olduğunuz oyun, modifiye ve garaj seçenekleri ile diğer NFS oyunlarından ayrılmayı ve kendisine özel bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. Oyunun drift gibi çeşitli ek modlar içermesi, oyuncuların durağan ve sıkıcı yarışlara saplanıp kalmasını da engelledi. Çıkalı 17 yıl olmasına rağmen Need For Speed Underground halen aranan ve özlenen bir oyun. Pek çok internet kafe bilgisayarında da halen kurulu.

Dönemi için muhteşem grafikler içeren oyun, günümüzde o ilk günkü heyecanı yaratmasa da halen grafik açısından oynanabilirliğini koruyor. Hız hissiyatı ve arabanız hızlandıkça ekrana yansıyan blur efekti, oyunu rakiplerinden ayıran ve damarlarınızda dolaşan adrenalini arttıran güzel bir detay. Oyunda ilerledikçe çok daha güçlü arabalar edinebiliyor, mevcut arabanızı keyfinize göre boyayıp, süsleyip, modifiye edebiliyor ve size meydan okumaya kalkan serserilere hadlerini bildirebiliyorsunuz. Oyunun en büyük artılarından biri ise içerisinde gelen muhteşem ötesi soundtrack albümü. Farklı müziklerinden muhteşem şarkıların derlendiği bu albüm ile yarış esnasında atmosfere girmeniz ve gaza gelmeniz çok daha kolaylaşıyor. Ses ve müzikler ile de standartların çok üstüne çıkan oyun, kanımca erken dönem 2000’lerin en iyi yarış oyunu. Underground serisinin devam oyununu da yine sitemizde çok yakında paylaşacağız.

Windows XP döneminde çıkan oyunu günümüz bilgisayarlarında çalıştırmak için biraz ince ayar yapmak gerekiyor. Aşağıdaki web sitesinden kurulum için gerekli seri numarasını, yamaları ve geniş ekran eklentisini de indirmeyi unutmayın. Oyunun çalışması için ISO dosyalarını mount etmeniz ve kurulumu yönetici olarak yapmanız gerekebilir.

Herkese iyi oyunlar.

Need For Speed Underground İNDİR

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.