Need For Speed 3: Hot Pursuit (1998)

Hot Pursuit?

Need for Speed II‘nin ve gizli arabasının, muhteşem grafiklerinin, hız hissiyatının şokunu henüz atlatamamışken, dönemin gözde oyun firması Electronic Arts bizleri üçüncü oyun ile müjdeledi. Elbette bu sefer de yarışacaktık fakat EA, yarışan bizlerin başına bela olarak polisleri göndermişti. Evet otoban polisi, trafik polisi, artık adına ne derseniz. Bu arada polis abilerin Ford Crown Victoria ile sizi kovalayacağını sanmayın. Onların da altında Corvette’ler, Lamborghiniler var.

Teknik Detaylar

Oyun elbetteki bir önceki oyuna göre çok daha iyi 3D grafikler ve sesler içermekle birlikte, yine bir hasar modellemesi içermiyor. Yani bu pahalı oyuncakların hasar aldığını görmenize imkan yok. PC, PlayStation ve PlayStation 2 platformları için çıkarılan oyunun, 2002 yılında Hot Pursuit 2 adlı bir devam oyunu da geldi. Pek çoğumuzun halen DirectDraw desteği ile 3D oyun oynamaya çalıştığımız yıllarda belki de ilk PC’lerimizi şenlendiren Need for Speed 3: Hot Pursuit, unutulmaz bir yarış oyunu. Polislerden kaçmanın zor olduğu pistler ve virajlar belki hala kimilerinin kabuslarına girmektedir. Oyunu dönemin diğer yarış oyunlarından ayıran temel fark da bu idi zaten. Polis kovalamacaları.

Oyunun resmi olarak abandonware statüsünde olmadığını düşündüğümden herhangi bir indirme linki vermiyorum. Need For Speed 3: Hot Pursut ile ilgili anıları tekrar canlandırmak ya da bu eski klasik ile tanışmak istiyorsanız, küçük bir Google araması size yardımcı olacaktır.

İyi oyunlar.

 

1 geri izleme / bildirim

  1. Need for Speed II: SE (1997) - Doksanlar Atari Salonu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.