Metal Slug

Metal Slug
Metal Slug

Bir Arcade Klasiği : Metal Slug Serisi

Bugün, arcade makinalarının unutulmaz oyunlarından olan Metal Slug serisinin ilk oyununu paylaşacağım. Daha sonra SNK ile birleşen Nazca Corporation tarafından geliştirilen oyun, ilk olarak NeoGeo arcade makinaları için piyasaya sürüldü. Daha sonraki dönemlerde ise çeşitli konsollar ve platformlar için port edildi. Serinin ilk oyunu Metal Slug piyasaya sürüldüğünde takvimler 1996‘yı gösteriyordu.

Metal Slug, buraya yerleştirdiğim oynanış videosundan da anlaşılacağı üzerine bir shoot’em up oyunu. Yana doğru ilerleyen ekranda rakiplerinizi ekarte ederek silahlarınızı geliştirmeye ve bosslar ile kapışmaya hazırlanıyorsunuz. Bu bosslardan bazıları oldukça zorlu olabiliyor. Oyunda Peregrine Falcon Squad adlı ekibin maceralarını yönetiyoruz. Düşmanlarımız arasında uzaylılar, zombiler, mumyalar ve dünyayı ele geçirmeye çalışan bilimum güç var.

Artık Tarayıcıdan Oynanabilir!

Günümüzde NeoGeo sisteminin emülatörleri tarayıcı üzerinden çalışabiliyor. Bu nedenle herhangi bir indirme ile uğraşmadan doğrudan tarayıcınız üzerinden bu arcade klasiğini evinizin konforunda oynayabilir, save/load seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan modern bir web tarayıcısı. Flash / JavaScript destekli bir tarayıcı olması gerektiğini ekleyelim. Serinin diğer oyunlarını da ilk fırsatta ekleyeceğim. Oyunu oynamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. NeoGeo Fun sitesine yönlendirileceksiniz.

Herkese iyi oyunlar.

Metal Slug Oyna

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.