GTA (1997)

Yıllar 1997′yi gösterirken ve Windows 98‘in ayak sesleri piyasada duyulmaya başlamışken, DMA Design adlı yazılım firması oyun dünyasını o gün olmasa bile gelecekte oldukça etkileyecek olan bir oyunu geliştirmeyi tamamladı (DMA Design, 2002’de Rockstar Games tarafından satın alındı). Bu oyun serisi özellikle dördüncü oyundan sonra milyonlarca satacak ve milenyal gençliği etkisine almayı başaracaktı. 1997’de sessiz sedasız piyasaya sürülen bu oyunun adı GTA idi (Grand Theft Auto). Ülkemizde Grand Theft Auto serisi ikinci oyun ile tanındı ve San Andreas / Vice City ile kitlelere ulaştı diyebiliriz.

GTA 1 oyunu, paylaştığım videolardan ve görsellerden de göreceğiniz üzere basit ve 2D grafiklere sahipti. Kahramanımızı kuş bakışı bir açıdan tepeden görüyor ve aksiyona yukarıdan tanık oluyorduk. 3D bir GTA deneyimi için serinin üçüncü oyununu beklememiz gerekecekti. İlk GTA oyununda kanunsuz işler yaparken, kasabadaki farklı çıkar grupları ve mafyalar ile ilişkilerinizi denge tutmanız, peşinizden polisi ve kanun güçlerini uzak tutmanız gerekiyordu. Esasında GTA formülünü bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. İlk oyunun en büyük farkı günümüze göre ilkel kalan grafikleri.

İlk Grand Theft Auto oyunu günümüzde halen satılmaya devam etmekte. Bu nedenle herhangi bir indirme linki vermemiz mümkün değil. Bununla birlikte oyunu gog.com ve steam gibi sitelerden uygun fiyata temin edebilirsiniz.

İyi oyunlar.

Grand Theft Auto STEAM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.