FIFA 99

Günümüzde futbol oyunlarının rekabeti herkesin bildiği üzere EA’in FIFA serisi ve Konami’nin PES serisi arasında yaşanıyor. Geçmişte futbol oyunu üreten başka firmalarda vardı elbette. Bunlardan SEGA’nın PC ve konsollar için çıkan Sega Worldwide Soccer  ve Actua Soccer gibi örnekleri sitemizde de sizlere sunduk, fakat zaman içerisinde meydan bu iki firmaya ve oyunlarına kaldı. Konami uzun yıllar konsollar için oyun üretir, PC platformunu EA’ya bırakırdı. FIFA 99 da o dönemin oyunlarından biri. Yani PES serisi henüz PC’lerimize teşrif etmemişti ve ve FIFA 99 muhteşem grafikleri, fon müzikleri ve oynanışı ile gönüllerimizi fethetmeye hazırdı.

FIFA 97 ve FIFA 98 ile 3D alanında kuralları yeniden tanımlayan EA, World Cup 98’in ardından FIFA 99 ile tekrar PC’lerimize teşrif etmekteydi. Güzel görünen 3D grafikler, etkileyici ses efektleri, İngiliz futbolundan tanıdığımız spikerleri ve sorunsuz oynanışı ile FIFA 99 hala pek çok oyun sever tarafından hatırlanan bir klasik olarak göze çarpıyor.

FIFA 99’un en büyük avantajı, inanılmaz keyifli bir oynanış sunması. O dönem iyi bir ekran kartınız var ise, bu oynanışı güzel görseller ile süsleyerek harika vakit geçirebilirdiniz. Abandonware formatındaki oyun, yasal olarak indirilebiliyor.

Herkese iyi oyunlar,

FIFA 99 İNDİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.