Fallout 2

Fallout Dünyasına Geri Dönüş

Tekrar nükleer felaket sonrası dünyaya dönüyoruz. Fallout 2 bizi bir çok yenilik ile tekrar zorlu bir göreve yolluyor. Onlarca sene sonra, nükleer felaketin etkileri devam etmektedir. Mutant tehdidi sona ermiştir fakat, dünyanın başına bu sefer A.B.D ve onun örgütü Enclave bela olmaktadır. Bu sefer, Vault Dweller‘ın soyundan gelen bir maceracı olarak, kabilemizin bize yüklediği önemli görevi yerine getirmemiz gerekiyor. Vaultların devri kapanmış, insanlar çorak topraklarda kısıtlı kaynaklar ile yaşamaya çalışmaktadır. Bazı insanlar şehirlerde yaşamlarını sürdürürken, bazıları ise kırsalda daha ilkel koşullarda, kabile formatında yaşamaktadırlar. Vault 13‘ten dışarı çıkıp hayatta kalan neslin torunu olarak, bizim görevimiz kabilemizin tükenen kaynaklarına yaşam üfleyecek olan G.E.C.K adlı kiti bulmak. Vault Dweller‘ın torunu olarak küçük bir testi geçiyor ve kabile şefi tarafından yine maceraya yollanıyoruz. Tabii bu maceraya yolda başka görevler ekleniyor.

Neler yaşanmış neler?

İlk oyunun motorunu kullanan Fallout 2, çok daha fazla quest, item, silah ve karakter içererek oyuncuları tatmin etmeyi başarıyor. Bu tarz devam oyunları genelde sıkıntılı olur ve beklentiyi karşılamaz. Fallout 2 ise ilk oyunun dünyasını genişletmekle kalmıyor, oyunculara çok daha fazla diyalog ve seçenek sunarak, kaliteli diyalogları ve konusu ile oyuncuları tatmin etmeyi başarıyor. Sıra tabanlı savaş sistemi, yeni teknolojiler, olduğu gibi yerinde duran SPECIAL sistemi ve yeni perkler ile Fallout 2 tadına doyum olmayan bir deneyim yaşatıyor. Oyunda isterseniz zeki bir hatip olarak tüm görevleri laf ebeliği ile halledebilir, isterseniz kafası pek basmayan bir tank olarak sağı solu yıkarak ilerleyebilirsiniz. Kendi aracınıza bile sahip olabilirsiniz. İlk oyuna göre gezilecek çok daha fazla mekan, yapabileceğiniz çok fazla side quest var.

Fallout serisinin izometrik grafikler ile çalışan son rpg türevi olan Fallout oyunu, hali hazırda satışına devam edilen bir oyun. Bu nedenle burada link veremiyoruz. Fakat oyunu gog.com ya da steam gibi ortamlardan indirim dönemlerinde çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bu sitelerdeki sürümler Windows 10 gibi yeni işletim sistemleri ile de uyumlu ve yüksek çözünürlükleri destekliyorlar. Fallout evrenine izometrik grafikler ile son bir dalış ve hikayenin devamı için kaçırılmaması gereken bir oyun Fallout 2. Serinin sonraki rpg türevleri 3 boyutlu grafik motorları ile Bethesda tarafından yapıldı.

İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.