Dune 2000 (1998)

Dune evreninde geçen bir RTS

Muhteşem RTS‘leri ile nam salan Westwood Studios, Dune evrenine de el atmıştı. Bu el atmanın sonucunda elimize geçen oyun ise Dune 2000 oldu. Westwood’un C&C Red Alert serilerine oranla daha az popüler olan Dune 2000 oyunu, Dune evreninin üç farklı fraksiyonu olan Harkonen, Atreides veya Ordos tarafında oynamanıza izin veriyor.

Diğer Westwood RTS’leri ile aynı formülü kullanan oyunda, ürün ve bina basmak için tek bir kaynağa ihtiyacınız var ve bu ihtiyacı harvester denilen birimler ile karşılayabiliyorsunuz. Oyun RTS türünün temel formülasyonuna bağlı kalıyor. Üs kur, birim üret ve rakibini yok et. Campaign ve skirmish modları ile Dune evrenine olan açlığınızı doyurabilirsiniz. Grafikler elbetteki günümüze göre yavan kalıyor ve C&C evreninin basit ve renkli havasını yansıtıyor. Dune evreninin en korkunç gerçeklerinden olan Worm deliklerine dikkat etmeniz lazım. Yoksa tüm üssünüz bir anda felakete yenik düşebilir.

Westwood Klasiği

Sonuç olarak, RTS türünü sevenler, türün az bilinen örneklerinden olan Dune 2000 oyununa bir şans verebilir. Aşağıdaki indirme linkinden ulaşabileceğiniz versiyon, Win 7 64 bit ile genelde sorunsuz çalışıyor.

İyi oyunlar

Dune 2000 İNDİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.