Desert Strike (1994)

Desert Strike, Desert Strike: Return to the Gulf, Apache AHX: Desert Madman gibi çeşitli isimler ile bilinen ve yine pek çok platform için Electronic Arts tarafından dağıtılına ve pek çoğunuzun hemen hatırlayacağı bir aksiyon/simülasyon oyunu ile karşınızdayız.

Oyunda bir Apache AH-64 helikopterini komuta ediyor ve 1990’ların ilk yarısındaki Körfez savaşlarındaki gibi Ortadoğu’da aksiyon dolu görevlere çıkıyorsunuz. Nihai amacınız Madman (Saddam?) adı verilen diktatörü ortadan kaldırmak. ABD-Irak arasındaki savaşlara pek benzeyen ortamlarınızda, helikopteriniz ile gerçek mühimmatları yüklenip görevlere çıkıyoruz. Görevler arasında bul ve yok et, savaş esiri kurtarma gibi seçenekler var. Oyun içerisinde de görevler sıkla değişiyor ve bu da heyecanı diri tutmanızı sağlıyor. Hemen her şeyin yok edilebilir olduğu dev haritalarda, helikopteriniz ile dolaşıyor, yok ediyor, yakıt ikmali yapıyor ve tekrar yok ediyorsunuz. Oyun dönemi için gayet iyi grafik ve ses efektleri içeriyor. Ülkemizde de oldukça bilinen bir oyun olan yapımda, pek çok görev ve mühimmat mevcut olduğundan, yeniden oynanabilirlik de nispeten yüksek diyebiliriz.

Desert Strike ile ilgili en güzel detay ise artık tarayıcınızdan dahi oynayabiliyor olmanız. Bu unutulmaz shooter klasiğini oynamak isterseniz, bir emülatöre, ROM dosyasına ya da eski bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Size tek lazım olan modern bir web tarayıcısı. Bu unutulmaz shooter klasiğine mutlaka bir şans vermenizi öneririm. Oyun içerdiği gerçek donanımlar ve helikopter fiziği sayesinde simülasyon sevenlere bile hitap ediyor denebilir.

İyi oyunlar.

Desert Strike Tarayıcıdan OYNA

Desert Strike Tarayıcıdan OYNA Alternatif

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.