Championship Manager: Season 01/02

Futbol menajerlik oyunları denince yeni neslin aklına gelen ilk oyun elbetteki Football Manager serisi oluyor. Sports Interactive‘ın tüm zamanlara damga vuran menajerlik oyunu, EIDOS ve SI işbirliği devam ederken Championship Manager olarak biliniyordu. EIDOS ve SI işbirliği bittikten sonra Championship Manager isim hakları EIDOS’ta kaldı, Sports Interactive ise SEGA‘nın yayınladığı Football Manager serisini çıkardı. Championship Manager serisinin, günümüzde yaşı 30 ve üstü olan kimselerde iz bıraktığı en unutulmaz oyun ise sanıyorum Championship Manager: Season 01/02‘dir dersem hata yapmış olmam.

Maçları izlemek, verdiğiniz taktiklerin sahaya nasıl yansıdığını görmek bu oyunda mümkün değil. Fakat pek çok ince taktik ve antrenman ayarı ile takımınızı yönetebiliyor, Nistelrooy, Raul, Ronaldo gibi yıldızların olduğu bir dönemi tekrar yaşayabiliyor ve CM serisinin belki de en stabil ve dengeli oyununu oynuyorsunuz. CM 01/02 için günümüzde halen yama ve ek paketlerin çıkarıldığını, kadroların en güncel halini yansıtan bu paketlerin fan sitelerinde ücretsiz olduğunu belirtelim. CM01/02 çıktığı ilk dönemde İngiltere’nin en hızlı satan oyunu olmayı başarmıştı. Futbol delisi adalıların bu oyunu halen fan sitelerinde ve forumlarda yaşattığını belirtelim. Oyun resmi olarak abandonware ve siz de indirip, güncel kadro yamasını yükleyerek muhteşen bir menajerlik deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunun çok düşük sistem gereksinimleri ile beraber geldiğini ve hemen her PC’de çalışabileceğini de belirtelim.

Herkese iyi oyunlar.

Championship Manager: Season 01/02 İNDİR

FAN SİTESİ

Oyun Çalıştırma Rehberi,

Oyun programlandığında piyasanın hakim işletimi Windows 98 SE olduğundan, uyumluluk modunda çalıştırmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları dikkatlice izleyin.

3.9.68 yaması için buradan

en büyük fan sitesi için buradan,

ekim 2019 data dosyası içinse buradan alalım sizi.

— önemli —

oyuna girebilmek için iso dosyası sanal da olsa sürücü de takılı olmalı. önce oyunu kurun, sonra 3.9.68 patchını yapın. oyun executable dosyasını win98 uyumluluk moduna ayarlayın, en son olarak program files klasöründeki data dosyasının içeriğini, ekim 2019 data dosyası ile komple değiştirin. gelsin uykusuz sabahlar.

— önemli —

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.