Adidas Power Soccer (1997)

Seneler 1997’yi gösterirken, futbol simülasyonları 3D’ye geçişe büyük ölçüde başlamışlardır. Actua Soccer ve FIFA gibi seriler hızlı bir şekilde 3D furyasını yakalamış, iyi görünen fakat bug dolu oyunlar ile oyuncuları buluşturmuşlardı. FIFA serisinin 3D ile kendini bulması bence World Cup 98 ile olurken, Actua Soccer zaten piyasada kalıcı olamamıştı. Konami de ISS ile PC alanında 3D futbol oyunu yarışmasına katıldı daha sonraları (bugünkü bilinen adıyla PES).

Tekrar konumuza dönecek olursak, Adidas 1997 senesinde Psygnosis firmasına bir futbol oyunu yaptırdı. PlayStation ve PC platformları için çıkan oyun, oynanışıyla özellikle konsol camiasında pek çok oyuncuyu kendine bağlamayı başarmıştı. Ülkemizde pek bilinmeyen bir oyun olan Adidas Power Soccer, yurtdışında özellikle PlayStation ile beraber hediye edilen oyunlardan biriydi ve pek çok oyuncunun ilk futbol oyunu deneyimlerinden biri oldu. FIFA 97’ye göre vasat olan grafiklerine rağmen, tempolu oynanış, lisanslı takımlar ve yüksek eğlence faktörü ile hala hatırlanan bir oyun Adidas Power Soccer.

Oyunun PC versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Güncel bilgisayarlarda oynamak için muhtemelen bir miktar ince ayar gerektirecektir.

Herkese iyi oyunlar.

Adidas Power Soccer İNDİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.