Aero Fighters

İşte Bir Arcade Klasiği

Arcade shooter” olarak tabir edilen oyunların belki de en popülerlerinden olan Aero Fighters serisi, SNES ve NeoGeo gibi arcade cihazlarda kendini göstermiş olan bir yapımdı. Atari salonlarında az jetonumuzu tüketmedi bu oyun. Günümüzde ise en düşük sistemlerde bile bir emülatör ile kolayca oynanabiliyor. Biz de sizlere getirmekte gecikmedik. İşte Aero Fighters aka Sonic Wings.

 

Yukarıdaki video oyunun ilk versiyonundan. Daha sonra oyunun Nintendo 64 gibi cihazlar için 3D versiyonları yapıldıysa da, orijinal Aero Fighters serisi her zaman oyun severlerin gönlünde ayrı bir yere sahip oldu. Aşağıda ise Aero Fighters 2’den bir video paylaşıyorum.

Görüldüğü ilk ve ikinci oyun arasında bariz bir gelişim gözüküyor. Bu tarz oyunlara aşinaysanız, oyunu kolay modda rahatlıkla bitirebilirsiniz. Gerçek zorluk ise oyunu yüksek zorluk seviyelerinde oynadığınızda ortaya çıkacaktır. Özellikle uzakdoğu’da bu tarz oyunları ölmeden, jeton harcamadan vs bitirmek çok popüler. Ben asla o kadar yetenekli oyunculardan olamadım. YouTube’da bu vb. oyunlarda çılgın atan Asyalıları görebilirsiniz 🙂

İnsana arcade hissini harika bir şekilde veren bir oyun serisi Aero Fighters. Oyunun ROM dosyalarını popüler emülasyon sitelerinde bulabilir ya da direk tarayıcı üzerinde Save/Load imkanı ile oynayabilirsiniz. Linklerde bir sorun olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi oyunlar.

Aero Fighters Oyna Aero Fighters Oyna ALTERNATİF

Aero Fighters 2 Oyna

Aero Fighters 3 Oyna

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.