Viper Racing

Viper Racing

1998 tarihli bu Sierra oyunu, yarış oyunları arasında hak ettiği değeri göremeyen, özel bir yapım. Yaşı yeten arkadaşlar hatırlayacaktır, o dönemlerde firmalara ya da belli araç modellerine özel yarış oyunları yapmak moda idi. Ford‘un, Lotus‘un ve bazı diğer markaların kendi oyunları mevcuttu. Viper Racing de aynı modaya uyan ve Dodge markasının Viper modeli araçları ile yarışabileceğiniz bir oyundu. O dönemlerde ekranlarda yayınlanan Kara Şimşek tadındaki Viper dizisi ile birleşince, ortaya çocukluğumuzun unutulmaz hatıralarından biri olan Viper efsanesi çıkıyordu.

Modifiyenin Babası

Zamamına göre harika grafikler, kaliteli sürüş dinamikleri ve ses efektleri içeren oyun için, hayranları halen çeşitli modlar ve araç paketleri yayınlıyorlar. Oyunda yarışıp para kazandıkça arabanıza ciddi modifiyeler yapabiliyorsunuz. Etiketler, egzoslar, fren ve süspansiyon parçaları vb. modifiyeler ile arabanızı daha üst şampiyonalara taşımanız mümkün. Need For Speed serisinin 2000’lerde getirebildiği modifiye ruhunu, Viper Racing PC’lerimize çok daha erken getirmişti diyebiliriz.

Oyunda arcade ve simülasyon tarzı sürüş seçenekleri mevcut. Nitelikli turnuvalara katılıp para kazandıkça aracınızı da kayda değer bir biçimde geliştirebiliyorsunuz. Özellikle bu modifiye seçeneği o dönem için inanılmaz bir gelişme idi.

Viper Racing 0

Nostalji severlerin mutlaka bir şans vermesi gereken bir oyun Viper Racing. Güncel sistemlerde biraz nazlı çalışıyor ama uğraşırsanız oynayabilirsiniz kanaatindeyim. Abandonware statüsünde ve yasal olarak indirilebilir. Hala idare eder grafikleri, delirtici motor sesleri ve zorlayan rakipleri ile Viper Racing oynamanız için sizi bekliyor.

Viper Racing İndir

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.